20 Nisan 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rotterdam da Dernek Binası Açtılar
02 Haziran 2011 Perşembe 18:40

Rotterdam' da Dernek Binası Açtılar

Yıllar evvel çalışma ve aile birleşimi yoluyla Hollanda’ya gelen Yollarbaşı Kasabası’ndan hemşerilerimiz, Rotterdam’da dernek binasını hizmete açtılar.

Hollanda’nın Rotterdam ve civarında ikamet eden Yollarbaşılı vatandaşlarımız tarafından geçtiğimiz günlerde hizmete açılan dernek binası aynı zamanda gençler ve bayanlara da hizmet verecek.Dernek binasının açılışı dolayısıyla düzenlenen programa Hollanda Karamanlılar Vakfı (HOKAV) Başkanı Uğur Şen, Hollanda Yollarbaşılılar Derneği yönetim kurulu üyeleri, Hollanda’da yaşayan Yollarbaşılı vatandaşlarımız ile davetliler katıldı.

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Hollanda Yollarbaşılılar Derneği Sekreteri Memiş Demirci amaçlarının, ilk etapta Rotterdam ve civarında yaşayan hemşerilerini dernek çatısı altında toplamak olduğunu, uzun vadede ise diğer kentlerde ikamet eden hemşerileriyle önemli faaliyetlerde ortak hareket etmek olduğunu söyledi.

Hollanda Yollarbaşılılar Derneği Başkanı Nurettin Konal, “Hollanda’da yaşayan hemşerilerimizle özellikle özel günlerde bir araya gelmek amacıyla dernek kurduk. Henüz birbirini tanımayan hemşerilerimizin tanış olmalarını sağlamak istiyoruz. Yeni nesil gençlerimizin geneli birbirini tanımıyor, dernek vasıtasıyla onların tanışma ve kaynaşmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Hollanda’da yaşayan hemşerilerimizden ricamız, derneğimize sahip çıkmaları, üye olmalarıdır. Derneğin açılmasına katkı sağlayan herkese buradan teşekkür etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

yollarbasi-2.jpg

Hollanda Karamanlılar Vakfı (HOKAV) Başkanı Uğur Şen de şöyle konuştu: “Bugün hizmete giren Yollarbaşılılar Derneği umarım önemli faaliyetlere imza atar. HOKAV olarak her zaman yardımlaşmaya hazırız. Bazı önemli organizasyonlarda ortak hareket etmek yararlı olur. Diğer köy derneklerinin de katılımıyla, Hollanda’daki Karamanlılar olarak birlikte hareket etmek çok önemlidir. Yeni hizmet binası Yollarbaşılı hemşerilerimize hayırlı olsun.”

Rotterdam’ın Güney bölgesinde, Hillevliet 76 b adresinde açılışı gerçekleşen dernekte, misafirlere ikram da bulunuldu.

Hollanda Yollarbaşılılar Derneği yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Nurettin Konal - Başkan

Memiş Demirci - Sekreter

Kamil Bozkır - Muhasip

Hüsamettin Çelik - Dernek içi faaliyetler koordinatörü

Yahya Tosun - Muhasip yardımcısı

Ali Andal - Basın sorumlusu

Abdullah Arlı - Eğitim, ve halkla ilişkiler

Ali Çelikkaya - Spor sorumlusu

Sinan Özkan - Gençlik sorumlusuyollarbasi-3.jpg

yollarbasi-4.jpg

yollarbasi-5.jpg

yollarbasi-6.jpg

yollarbasi-7.jpg

 

 

Bu haber toplam 4955 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ