16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şahin, İslam Aleminin Kadir Gecesini Kutladı
27 Ağustos 2011 Cumartesi 10:43

Şahin, İslam Aleminin Kadir Gecesini Kutladı

Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Şaban Şahin Kadir gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Şahin açıklamasında;

"Bugün İnanan bir alemi aynı duygularda birleştiren, Rabbimizin bizlere kurtuluş kapısını açtığı müstesna bir günü idrak etmekteyiz. Kadir Gecesi bu sene zamanlama olarak çok anlamlı günlerinde beraberinde getirmiştir. Bugün mübarek Cuma günüdür ve aynı zamanda her ramazanın son cuması olarak ilan edilen Dünya Kudüs günüdür." dedi.

"Bu mübarek günde Rabbimizi ve Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber Efendimizi daha çok anmalı, anlamalı, ibadet etmeli, dua etmeli, Kuran-ı Kerim Okumalı velhasıl gecemizi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bu gecemizin, tüm gecelerimizin ihyası için, Milletimizin Saadet'i için vesile olmasını Rabbimizden niyaz etmeliyiz." açıklamasında bulundu.

Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi: "Milletimizi kardeş kavgasına sürüklemek isteyen karanlık mihrakların, her türlü alçak plana başvurmaktan çekinmediğini, kirli ellerini ülkemizin bütünlüğüne ve binlerce yıldır süren kardeşlik bağına uzattıklarını hatırlatan Şahin, Kadir Gecesinin hemen öncesinde meydana gelen ve askerlerimizin şahadetine neden olan hain saldırıların bunun göstergesi olduğunu" söyledi.

Şahin; "Bu saldırıları gerçekleştirenleri lanetliyorum. Hangi alçaklığı yaparlarsa yapsınlar milletimiz bu sinsi oyuna düşmeyecektir. Tarihten aldığı tecrübe ve sahip olduğu engin sağduyu ile bu alçak planları boşa çıkaracaktır" dedi.

Aynı zamanda bugünün Dünya Kudüs günü olduğunu hatırlatan Şahin; "Siyonizmin kirli emellerine ulaşmak için Ramazan'da bile boş durmadan, kadın erkek, çoluk çocuk demeden, Müslüman Kardeşlerimizi Şehit etmeye devam ediyor. Bu gece münasebetiyle mazlum diyarlarda bulunan başta Filistin'li kardeşlerimiz olmak üzere bütün kardeşlerimizinde, bütün mazlum milletlerin ve coğrafyaların sembolü olan Kudüs’ümüzünde özgürlüğüne kavuşacağı günler için daha çok gayret göstermek, dua etmek mecburiyetindeyiz" dedi.

Şahin: "Ayrılıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakalım. Bir olalım diri olalım. Bu temenni ile aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesini kutluyor, bu müstesna gecenin, barış ve huzurun hakim olduğu yeni bir dünyaya vesile olmasını diliyorum" dedi
 

Bu haber toplam 569 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ