19 Nisan 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şahin; Ak Parti Konjoktür Partisi
24 Ağustos 2011 Çarşamba 10:13

Şahin; Ak Parti Konjoktür Partisi

Karaman Saadet Partisi İl Başkanı Şaban Şahin, 10. Senesinde Ak Partiyi değerlendirdi;

Karaman Saadet Partisi İl Başkanı Şaban Şahin, partisinin yönetim kurulunda yaptığı konuşmada Ak Parti nin 10. senesinde değerlendirmeler yaptı. Şahin, “Elbette ki dünyamız değişim içindedir, dünya döndükçe de değişecektir. Değişime ayak uydurmak gelişmemiz için en büyük unsurdur. Gelişeceğiz ve değişeceğiz diye dış güçlerin asimilasyon politikalarına uygun milli, manevi ve inanç değerlerimizden taviz veremeyiz.

Kendi milli manevi değerlerimizle bizi kalkındaracak bilgi teknolojiyi alarak Erbakan hocamızın başlattığı Ağır sanayi hamlesi gibi değişimlere ayak uydurmamız gerekir. Kısacası değişim, kendimizi bozmadan, geçmişimizden kopmadan, teslimiyetçi yaklaşımla dış güçlere uşak olmak değildir” dedi.

Şahin, “Siyasi hayatta Milli Görüş gömleğini çıkardık, artık değiştik söylemiyle Ak Parti, son 9 senedir iktidar olarak yer alıyor. Esasında millet tarafından tanınmaları-parlamaları Refah Partisinde olmuştur. Refah Partisi, Milli Görüş zihniyetinde ve Merhum Erbakan Hocamızın liderliğinde Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni bir dünya hedefiyle ‘gelecek yüzyılada’ şekil ve yön verecek, memleketi ileriye götürecek vizyona ve misyona sahipti .

Refahyol koalisyon hükümetinde bu misyon ve vizyon uygulanarak efsane hizmetler yapılmıştır. Tabidir ki bu efsane hizmetler, Büyük İsraili kurma projesine sahip dış güçlerin çıkarlarına ters düştü. Doğruyol Partisindeki milletvekillerin bir kısmı istifa ettirilerek 28 Haziran 97 de 54. Refahyol hükümeti yıkılmıştır. Ardından Refah Partisinin malum sebeblerden kapatılmasından dolayı Milli Görüşü temsilen Fazilet Partisi kuruldu.

Fazilet partisinde şimdiki Akp nin kurulmasında başrol oynayanlar yenilikçi diye bir kanat oluşturdular. Yenilikçi kanatın arzuları madem biz iktidara gelmiyoruz-gelemiyoruz engeller konuluyor iktidara gelmek için dış güçlerin istemediği Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Dünya projemizden vazgeçelim diğer partiler gibi bizde Amarikayla işbirliği yapalım, Avrupa Birlikçi olalım, Imf ci olalım ve İsrail ile dost olalım arzusuydu.

Gelenekçi kanat ise hayır bağımsızlığımızı tehdit eden unsurlarla biz işbirliği yapmayız, biz kesinlikle sömürüyü kabul etmeyiz, ecdadımız Çanakkalede ve Kurtuluş savaşında bunun mücadelesini verdiler. Zulüm dünyasına asla müsaade etmeyiz denilmiştir. Yenilikçi kanat Fazilet Partisinde Genel başkanlığı ele geçiremeyince dış güçlerin etkisiyle Fazilet Partisi kapattırılmıştır. Yerine Milli Görüşçü Saadet Partisi kuruldu ve Konjoktür partisi olarak Adalet ve Kalkınma Partisi kurdurulmuştur” dedi.

Şahin, “Dış güçler, sömürdükleri ülkelerde kendilerine çalışan patronlar, politikacılar ve medyayı kullanarak hareket ederler. Yapı olarak think-thank müesseselerinde yani fikir mutfaklarında ürettikleri fikirlerle ülke insanlarının beyinlerine pranga vururlar beyinleri esir alırlar…en büyük özellikleri budur. Bunu da işbirlikçileri kullanarak yaparlar.

Refah Partisi döneminde think-thank müesseseleri Erbakan Hocanın dehasına karşı fikir üretemediler ve yenildiler. Baktılar ki bu eski yapıyla hareket edilirse konjoktür olarak kurdurdukları akp ile fazla ileri gidemeyeceklerini anladılar. Akp için yeni bir sömürü modeli ürettiler. Yapıyı ve içeriği değiştirdiler. Sürekli iyileştirerek entegre hale getirdiler. Şimdi ise belli bir süreçe tabi tutarak adım-adım hedeflerine doğru gidiyorlar.

Özetlemek gerekirse yakın tarihte uyguladıkları modern müstemleke yöntemlerini değiştirerek, Akp için farklı bir sömürü sistemi geliştirdiler. İnsanımızda ki algıları değiştirerek şimdiki sömürü sistemi başarılı hale geldi. Akp nin üç seçimdir başarılı olmasının sebebi budur. Hemen şunu belirtelim ki bu uyguladıkları sistem ne olursa olsun, seçim kazanmak için değilde halka hizmet için kullanılmış olunsaydı Refah içinde kalkınmış ülke olurduk” dedi.

Şahin, “Saadet Partisi olarak sorumlu muhalefet gereği Akp kullanılarak yürütülen dış patentli aldatmacalar halkımıza detaylarıyla açıklanacaktır. Bunun yanında kurtuluş reçetesi alternatif olarak sunulacaktır. Bilinçli bir şekilde halk fakirleştiriliyor. Üretimi bitirerek, ithalat körüklenerek, memleketi yabancılaştırmak suretiyle ele geçirmelerine Saadet Partisi engel olacaktır” dedi .

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ