25 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şahinden  Kıbrıs Mesajı
21 Temmuz 2011 Perşembe 13:43

Şahin'den Kıbrıs Mesajı

Saadet Partisi Karaman il başkanı Şaban Şahin, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 37. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Kıbrıs’taki huzur ve güvenlik ortamının Mehmetçiğin ve Kıbrıslı mücahitlerin kanları pahasına ortaya koyduğu büyük kararlılık ve fedakarlıkla sağlandığını hatırlatan Şahin, “Şehit kanları ile kazanılmış topraklar hiçbir şartta pazarlık konusu edilemez” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın, KKTC konusunda yaptığı son açıklamaları kısmen de olsa olumlu bulduklarını belirten Şahin; “KKTC Türkiye’nin Milli Davası, kırmızı çizgisidir. KKTC üzerinde asla müzakere söz konusu olamaz, olmamalıdır. Daha önce Milli Görüş olarak Kıbrıs konusundaki düşüncelerimizi defaatle ifade etmiş ve hayali bir AB macerası uğruna böylesine stratejik bir adanın asla pazarlık konusu haline getirilemeyeceği konusunda hükümeti uyarmıştık. Bu tarihi uyarıları hükümetin dikkate aldığını görmek bizi sevindirmiştir. Başbakan’ın KKTC ziyaretinde yaptığı konuşmayı olumlu buluyoruz.” dedi.

Şahin, adadaki Rum saldırı ve katliamlarının 37 yıl önce Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Milli Görüşçü kadroların cesaret ve kararlılığı ile gerçekleştirilen Barış Harekatı ile sona erdiğini hatırlattı ve “Başta İngiliz arşivleri olmak üzere bugün kamuoyuna açıklanan tüm belgeler bu gerçeği bir kez daha doğrulamaktadır” dedi.

Şahin şöyle devam etti:

“Bugünkü huzur ve güvenlik ortamı yüzlerce Mehmetçiğimizin ve binlerce Kıbrıslı soydaşımızın kanı üzerine inşa edilmiştir. 37 yıldan beri Kıbrıs’ta güven ve huzur ortamı söz konusudur. Bu tarihi gerçeğin yanı sıra Kıbrıs sadece Akdeniz’in değil dünyanın en stratejik adalarından biridir. Bu yüzden haçlı seferlerinin, Büyük Ortadoğu Projeleri’nin hep merkezinde olmuştur.

Bu gerçekler ortada iken hayali bir Avrupa Birliği macerası uğruna böylesine stratejik bir adayı pazarlık konusu haline getirmek en basit ifadesiyle abesle iştigaldir. Hükümet’in bu tarihi bilinç ve şuurla hareket etmesi kaçınılmazdır. Sayın Başbakan’ın Kıbrıs Barış Harekatı’ın 37. yılı dolayısıyla gerçekleştirdiği KKTC ziyareti sırasında ortaya koyduğu tavır ve yaptığı açıklamaları daha makul bulduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Daha önce Maraş’ı verebileceğimizi, Rum yönetiminde Birleşik bir Kıbrıs’ı tanıyabileceğimizi ifade eden açıklamalarından, bugünkü noktaya gelmiş olması olumlu bir gelişmedir. Dileğimiz bu kararlılığın sürekli tutulmasıdır. Bu vesileyle başta Kıbrıslı soydaşlarımız olmak üzere, tüm milletimizin 1974 Kıbrıs Barış Harekatı zaferini kutluyor, Harekat sırasında hayatını kaybeden şehitlerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyorum.”

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 1051 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ