22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehirlerarası Otobüs Bileti Fiyatları Arttı
17 Haziran 2011 Cuma 16:05

Şehirlerarası Otobüs Bileti Fiyatları Arttı

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Hatipoğlu, Mayıs ayı sonunda şehirlerarası otobüs biletleri fiyatlarında yüzde 10-15 civarında bir artış yaşandığını bildirdi.

Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye'de otobüs taşımacılığındaki kalitenin dünya standartlarının üstünde olduğunu savundu.

Türkiye'de üretilen çeşitli markalara ait otobüslerin yurtdışına satıldığını anlatan Hatipoğlu, Türkiye'de üretimi yapılan otobüslerin, özellikle AB ülkelerine ve Ortadoğu'ya ihraç edildiğini belirtti.

Otobüs taşımacılığının, maliyeti yüksek bir sektör olduğunu açıklayan Hatipoğlu, ''Otobüs fiyatları 300 bin avro ve 400 bin avro arasında değişiyor. Bugün benzinin fiyatı 3 lirayı geçti. Bu maliyetler bizim belimizi büküyor'' dedi.

Şehirlerarası otobüs biletleri fiyatlarında belli dönemlerde düzenlemelere gidildiğini ifade eden Hatipoğlu, maliyetlerin de yüksek olması nedeniyle bu yükü fiyatlara yansıtarak, vatandaşlarla paylaştıklarını söyledi.

Sektörün, devletten hiçbir destekleme görmeden sadece kendi mali imkanlarıyla ayakta kaldığını aktaran Hatipoğlu, şunları kaydetti:

''Uluslararası taşımacılık ve deniz taşımacılığı yapanlardan ÖTV alınmıyor. Ancak biz bu durumdan yararlanamıyoruz. Hem vatandaşı zor durumda bırakmamak için hem de maliyetlerimizi karşılamak için zaman zaman artışlara gidiyoruz. Çünkü tek başına vatandaşın ya da bizim bu maliyetleri karşılamamız mümkün değil. Vatandaş tek başına bu yükü kaldıramaz. Bu nedenle Mayıs ayının sonunda şehirlerarası otobüs bileti fiyatlarında yüzde 10-15 arasında bir artış yaşandı.''

KARAMAN’DA BİLET FİYATLARI

Geçtiğimiz haftadan itibaren;
Karaman-Konya 15,00 TL,
Karaman-Ankara35,00 TL,
Karaman-İstanbul 65,00 TL,
Karaman-Anamur 30,00 TL,
Karaman-İzmir 55,00 TL,
Karaman-Bursa 60,00 TL oldu.

otogar-1.jpg

otogar-2.jpg

Bu haber toplam 5854 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ