21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SP Genel Başkanı Kamalak Karamanda
10 Haziran 2011 Cuma 16:11

SP Genel Başkanı Kamalak Karaman'da

Karaman'da halka seslenen Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Saadet Partisi'nin dışındaki bütün partilerin batıcı ve Avrupa Birliği'nden yana olduklarını söyledi.

Seçimlere iki gün kala Karaman'a gelen SP Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Aktekke Kent Meydanı'nda halka hitap etti. Kamalak, kendi partilerinin dışındaki tüm partilerin batıcı ve Avrupa Birliği'nden yana olduklarını, partisinin ise İslam Birliği'nden yana olduğunu belirtti.

Konuşmasında başta MHP olmak üzere AK Parti ve CHP'yi eleştiren Kamalak, "İslam Birliği diyen şu anda Saadet Partisi'nden başka bir parti var mıdır? Bu seçimlere gerçekte iki parti giriyor. Bir İslam Birliği'ni kuralım diyen bir parti, bunun yanında koro halinde Avrupa Birliği diyen batıcı partiler. Saadet Partisi dışındaki tüm partiler AK Parti, CHP ve MHP de dahil tüm partiler hepsi işbirlikçidir" dedi.

"Sizleri hiç kandırmadık, sizleri hiç yanıltmadık" diyen Kamalak, "Bizim dışımızdaki bütün partiler seçmenine ihanet etti. Bundan da kimse alınmasın" dedi.

"Kanımız aksa da zafer İslam'ın diyen yiğit ülkücü kardeşlerime buradan sesleniyorum" diyen Kamalak, "MHP'nin önde gelenleri 1999 seçimlerine girilirken başörtü sorununu biz çözeriz, oylarınızı 'ürkeklere değil, erkeklere verin diyordu' değil mi? Bize 20 milletvekili verin mecliste grup kuracak kadar yetki verin, görün bakalım bu problemi nasıl çözeriz diyorlardı. Yüce milletimiz al sana 127 milletvekili, istediklerinden 6 kat daha fazla milletvekili verdi. Peki Milliyetçi Hareket Partisi meclise girdikten sonra ne yaptı. Başörtüsü sorunu yerine kendi milletvekilinin başörtüsünü çözdü. Soruyorum ben 'kanımız aksa da zafer İslamın diyen' yiğit kardeşlerim, ülkücü kardeşlerime sesleniyorum; sen oyunu bunun için mi verdin MHP'ye. Neyse bununla kalsaydı yine eyvallah diyecektik. Artı Kur'an-ı Kerim'i de yasakladılar. Buradan soruyorum sizlere 12 yaşının bitirmemiş olan çocuklarınızı Kur'an kurslarına gönderebiliyor musunuz? Kim yasakladı biliyor musunuz başörtüsü meselesini, biz çözeriz diyen yiğitler yasakladı. MHP, DSP ve ANAP el ele vererek üçlü koalisyon yasakladı. Şu anda beni dinleyen MHP'li kardeşlerim yok öyle bir şey diyecekler. Buradan konu numarasını veriyorum baksınlar" diye konuştu.

Kamalak, konuşmasına okunan sela nedeniyle bir süre ara verdi. Saadet Partisi olarak iktidara gelmeleri halinde verdikleri sözlerin hepsini yerine getireceklerini kaydeden Kamalak, "Başörtüsü problemini her alanda çözeceğiz. Asgari ücretten vergi almayacağız. Her doğan çocuk sigortalı olarak dünyaya gelecek ve yeşil kartı ortadan kaldıracağız. Çiftçilerimiz destek olmak için vergisiz mavi mazot vereceğiz" dedi.

Mitingin sonunda Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Necmettin Erbakan'ın her mitinginde okutturduğu Milli Görüş yeminini kalabalığa okuttu. Mitingin ardından Kamalak, Aktekke Camii'nde cuma namazını kıldı.

 

 

Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ