22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taşeli Bölgesine Yatırımlar Sürüyor
28 Nisan 2011 Perşembe 09:03

Taşeli Bölgesine Yatırımlar Sürüyor

Karaman Valisi Süleyman Kahraman, bir dizi incelemelerde ve açılışlarda bulunmak üzere Taşeli bölgesini ziyaret etti.

Vali Kahraman’ın Taşeli bölgesinde gerçekleştirdiği ziyaretlere AK Parti Karaman Milletvekilleri Lütfü Elvan, Mevlüt Akgün, İl Genel Meclis Üyeleri, Ermenek Kaymakamı Mehmet Demir, Ermenek Belediye Başkanı Necati Akpınar, Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur, daire müdürleri ve yöre halkı katıldı.

-KANALİZASYON TEMELİ ATILDI-

Karaman Valisi Süleyman Kahraman ve protokol üyeleri Taşeli bölgesinde gerçekleştirdikleri ziyaretlere ilk olarak Ermenek ilçesine bağlı Gökçeseki köyü kanalizasyonunda ki temel atma töreni programıyla başladılar.

Köy Muhtarı burada Vali Kahraman’a köyün sorunlarını ve taleplerini iletirken yapılacak olan kanalizasyonun hayırlı olması dileklerinde bulundu. Ermenek Kaymamı Mehmet Demir’de köy kanalizasyonun temel atma töreninde katılımcılara kısa bir bilgi verdikten sonra temel atma töreni hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu ve protokol üyeleri tarafından Gökçeseki köyünün kanalizasyon temeli atıldı.

-YOL TÖRENLE AÇILDI-

Karaman Valisi Süleyman Kahraman beraberindeki heyet Gökçeseki köyünde gerçekleştirilen temel atma töreninin ardından Çamlıca köyüne geçerek burada kilitli parke taşıyla döşenen yolun açılışını gerçekleştirdiler.

Vali Kahraman köy ziyareti sırasından lösemi hastası olduğu öğrenilen minik öğrenci Begüm Arıcı ile yakından ilgilenerek annesi Alime Arıcı’dan minik Begüm’ün hastalığı ile ilgili bilgi aldı ve Begüm için gereken neyse yapacaklarını söyledi.

-TİCARET MESLEK LİSESİNİN TEMELİ ATILDI-

Çamlıca köyündeki törenin ardından Vali Kahraman ve protokol üyeleri hayırsever vatandaşımız Nadi Haranioğlu tarafından yaptırılacak olan Ticaret Meslek Lisesinin temel atma törenine katıldılar.

Karaman Valisi Süleyman Kahraman, temel atma töreninde yaptığı konuşmada; “Bugün çok güzel bir gün yaşıyoruz. İki köyümüzde de olmaz denilen faaliyetleri gerçekleştirdik. Belki bundan on sene, yirmi sene önce hayal edilemez, olmaz denilen şeyler şimdi olmaktadır. Bu faaliyetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen değerli kaymakamımıza, milletvekillerimize ve çalışanlara katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ermenek de çok güzel, öğrencilerimize yönelik eğitim yatırımları yapılmaktadır. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz demektir .Onlara yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır” dedi.

Törende yapılan konuşmaların ardından Nadi Haranioğlu Ticaret Meslek Lisesi okulunun temel atma töreni katılıcımlar tarafından sembolik olarak gerçekleştirildi.

Daha sonra Karaman Valisi Süleyman Kahraman, hayırsever vatandaşımız Nadi Haranıoğlu ve beraberindeki heyet ile birlikte Fikret Ünlü Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda tadilatı yapılan bölümün açılışına katıldı. Burada öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Kahraman’a öğrenciler yoğun sevgi gösterilerinde bulundular. Gösterilen sevgiyi karşılıksız bırakmayan Vali KAHRAMAN öğrencilerle burada gerçekleştirdiği neşeli sohbetin ardından yenilenen bölümün açılışını yaparak incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

-REHABİLİTASYON MERKEZİNİN TEMELİ ATILDI-

Buradan ayrılan Karaman Valisi Süleyman Kahraman ve beraberindekiler daha sonra İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Rehabilitasyon Merkezinin temel atma törenine katıldı. Vali Kahraman ve protokol üyeleri Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon Merkezi halk oyunları ekibinin gösterilerini büyük bir ilgiyle izlediler. Halk oyunu gösterilerinin ardından Rehabilitasyon Merkezinin temel atma töreni protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.
 

Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ