18 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkçe Kongresinin Hazırlıkları Tamamlandı
11 Mayıs 2011 Çarşamba 09:53

Türkçe Kongresinin Hazırlıkları Tamamlandı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde düzenlenecek olan 1. Uluslararası Türkçe Konuşan Öğrenciler Kongresi için süren yoğun hazırlık çalışmaları tamamlandı.

26 farklı ülkeden ve 35 ayrı üniversiteden 113 öğrencinin katılacağı kongrede, yurt dışından gelecek misafirler için çok sayıda akademisyen, idari personel ve öğrenci görev alıyor. Ulaşım ve konaklamada Türk misafirperverliğinin en iyi şekilde gösterilebilmesi için tüm ayrıntılar planlandığı şekilde yapılıyor.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kemal Esengün, Prof. Dr. Mehmet Karataş ve Genel Sekreter Ahmet Tüfekçi’nin başkanlık ettiği toplantıda, uluslararası kongrenin en verimli şekilde geçebilmesi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Bilimsel içerikli bildirilerin sunulacağı konferans salonlarına afişlerin asılması, salonun internet ağı ve alt yapı çalışmaları gibi önemli tüm hazırlıklar tamamlandı.

Uçak ile gelecek olan katılımcıların karşılanması için Konya Havaalanında sürekli bekleyen görevliler bulunuyor. Konya ve Karaman otogarına gelen misafirler, KMÜ temsilcileri tarafından karşılanacak. Ayrıca, katılımcıların konaklama ve ulaşımda karşılaşabileceği öngörülen tüm sorunlara yönelik alternatif çözüm önerileri de belirlendi. Görevlilerin ve katılımcıların konaklama alanına rahat ulaşabilmeleri için gerekli tüm önlemler alındı. Katılımcıların kongreye ilişkin doğru ve eksiksiz bilgilendirilmeleri için, katılımcıların konaklayacakları otellere kongre programı bırakıldı ve görevlilere ayrıntılı bilgi verildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencileri ile misafir öğrenciler arasında “kardeş öğrenci” uygulaması da yapılıyor. Farklı ülkelerden gelecek “kardeşleri” ile birebir ilgilenecek olan KMÜ’lü öğrenciler, kongre süresince Türkiye, Karaman ve Türkçe ile ilgili bilgi aktarımı yapacak ve Türk kültürünü tanıtacaklar.
 

Bu haber toplam 722 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ