21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkçe Olimpiyat Öğrencileri Karamana Geldiler
28 Haziran 2011 Salı 17:30

Türkçe Olimpiyat Öğrencileri Karaman'a Geldiler

Türkçe Olimpiyatları İçin Türkçe'nin Başkentine Gelen Öğrencilerden Vali KAHRAMAN'A Ziyaret.

9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Karaman gösterisine katılmak üzere 20 ülkeden 41 çocuk, öğretmen ve ekip koordinatörleriyle birlikte ilimize geldiler.

Dünyanın değişik ülkelerinden Türkçe Olimpiyatları için Türkiye’ye gelen ve organizasyon çerçevresinde Türkiye’de değişik illerde programlara katılan çocuklar Türkçe’nin başkenti Karaman’daki programlarına ilk olarak Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’ı makamında ziyaret ederek başladılar.

28 Haziran 2011 Salı günü ekip koordinatörü Ramazan Ümit ŞİMŞEK başkanlığında gerçekleşen ziyarette Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, çocukları büyük bir ilgi ve sevgi ile karşılarken, konuklarıyla yakından ilgilendi. Vali KAHRAMAN Türkçe sevdalılarıyla buluşmak için Türkçe Olimpiyatlara katılan öğrencileri, ilimizde görmekten duyduğu mutluluğu ifade ederken ziyarette yaptığı konuşmada “ 9. Türkçe Olimpiyatları çerçevesinde dünyanın dört bir yanından gelen değerli öğrencilerimize, öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen değerli öğretmenlerimiz hepiniz Türkçe’nin başkentine hoş geldiniz.

Türkçe Olimpiyatları bugüne kadar gören göze, duyan kalbe çok şey söyledi, dünyada herkes bir barışın özlemiyle yanıp kavruluyor. Bundan 734 yıl önce “Bugünden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türkçe’den başka dil kullanmaya” diye ferman yayınlayarak Türkçe’nin önemine vurgu yapan Karamanoğlu Mehmet Bey’in ruhu sanıyorum. Türkçe Olimpiyatlarının yapılmasıyla şad olmuştur.

İşte bu noktada Türkçe Olimpiyatları daha çok önem kazanıyor. Çünkü bu olimpiyatın hedefinde huzuru tesis etmek, barış inşa etmeye yönelik çaba yapmaktadır. Bu olimpiyatlar milletimizin sözünü ve özünü yaşatma çabası olup, bu sorumluluğu daima taze ve canlı tutma isteğidir.

Bu olimpiyatlar, samimiyetle gurbet yoluna düşen öğretmenlerin gönüllere ektiği sevginin ve bu gönüllerde yeşeren şükranın ifadesidir. Bu kutlu emeklerin karşılığına inşallah bu yıl Karaman’da şahit olacağız. Karaman Türkçe’nin başkentidir. Bundan böyle Türkçenin bayrağı Karaman’da artık daha güçlü, daha güzel dalgalanacaktır.

9. Türkçe Olimpiyatları çerçevesinde İlimize gelecek olan misafirlerimizi Mevlâna’yı beklediğimiz gibi beklediğimizi ifade ediyor, olimpiyatlarda emeği geçen herkese, ayrıca Türkçe’ye gönül veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali KAHRAMAN ayrıca bu yıl ki olimpiyatların sloganın Hz. Yunus Emre’nin “Gelin Tanış Olalım” sözü olduğunu ifade ederek Yunus Emre’nin mezarının Karaman’da bulunması ve böyle bir sloganla Karaman’da bu faaliyetin gerçekleştirilmesinin özel bir anlamı olduğunu belirtti.

Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’ın konuşmasının ardından Kazakistanlı öğrenciler günün anısına Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’a ülkelerinden getirdikleri milli kıyafetlerinden hediye ettiler. Vali KAHRAMAN ziyaret sırasında hediye edilen kıyafeti giyerken hediyelerinden dolayı Kazakistanlı öğrencilere teşekkür etti. Valilik Makamında gerçekleştirilen ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları kapsamında 20 ülkeden 41 öğrenci İlimizde yarın saat 21:30’da Kemal Kaynaş Stadyumunda bir gösteri sunacaklardır. olimpiyat-1jpg.jpgolimpiyat-2jpg.jpgolimpiyat-3-.jpgolimpiyat-4-.jpgolimpiyat-5-.jpgolimpiyat-6-.jpgolimpiyat-7-.jpgolimpiyat-7.jpgolimpiyat-9-.jpgolimpiyat-10-.jpg

 

Bu haber toplam 1175 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ