21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkçe Parkı Büyük İlgi Gördü
25 Mayıs 2011 Çarşamba 10:28

Türkçe Parkı Büyük İlgi Gördü

Karaman Belediyesi’nce elden geçirilen Türkçe Parkı, yeni yüzü ve yeni kimliğiyle göz doldurdu, Karaman’ın en güzide mekânlarından biri haline geldi.

“Parkları kentimize yakışır hale getirmek istiyoruz” diyen Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu: “Halkımızın ihtiyaçlarını karşılayamayan ve eskiyen parklarımız yeniden yapılıyor. Türkçe Parkı da sil baştan inşa edilerek yeni kimliğine kavuştu. Park, içerisinde birtakım etkinliklerin düzenlenebileceği tiyatro alanı, bitki duvarı, su perdesi, led aydınlatmalı kuru havuz, kent mobilyası ve seyir alanları ile şehrimize örnek bir park oldu.

Türk Tarihi’nin en önemli âbidelerinden olan Kül Tigin Anıtı parkımıza kazandırıldı. Vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği Türkçe Parkı Karamanımıza hayırlı olsun” dedi.

SIRADA DİĞER PARKLAR VAR

İlimizde böyle örnek park uygulamalarının artacağını söyleyen Belediye Başkanı Uğurlu, Çukurbahçe ve Kuğulu Park’ta çalışmaların devam ettiğini tekrar elden geçecek Yunus Emre Parkı’ndaki iyileştirmenin de bugün başladığını söyledi. Cumhuriyet Parkı’ndaki tören alanı da yenileme çalışmaları içerisinde yeniden düzenlenecek.turkce-parki-1.20110525103030.jpg

turkce-parki-2.20110525103056.jpg

turkce-parki-3.jpg

 

 

 

Bu haber toplam 2219 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ