24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yağışlı hava etkisini yitiriyor
18 Haziran 2011 Cumartesi 17:59

Yağışlı hava etkisini yitiriyor

Hafta başından itibaren yağışlar etkisini kaybedecek ve güneş yüzünü gösterecek.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Çağlar, mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığının, hafta başından itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarına ve yer yer üzerine çıkacağını söyledi.

AA - Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinde görülen yağışlar nedeniyle mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığının, hafta başından itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarına ve yer yer üzerine çıkacağını söyledi.
 

Yarın, yağışların ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde görüleceğinin tahmin edildiğini ifade eden Çağlar, Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu), İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Çankırı, Ankara) ile Konya, Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş, Malatya, Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu olacağını dile getirdi.
 

Mehmet Çağlar, yağışların Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olmasının beklendiğine işaret etti. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Çağlar, şunları kaydetti: ''Yeni haftanın ilk gününde ülkemizin büyük bir bölümünde yağış beklenmiyor. Ancak, Doğu Karadeniz, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Muş çevrelerinde kısa süreli ve yerel gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 

Salı gününden itibaren ülke genelinde yağışlar etkisini kaybedecek ve Doğu Karadeniz kıyıları dışında ülke genelinde az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak. Hava sıcaklığı, yarın batı bölgelerde, Pazartesi günü de iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artarak mevsim normalleri civarında; güney, iç ve batı bölgelerde ise normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Böylece sıcaklıklar 30 derece civarlarına çıkacak. Lokal kuvvetli yağışların beklendiği kesimlerde su baskını, ani sel, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış öncesi kuvvetli rüzgar tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.''
 

Bu haber toplam 669 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ