22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yağmur Altında Köylere Çıkarma Yaptı
17 Mayıs 2011 Salı 17:40

Yağmur Altında Köylere Çıkarma Yaptı

Merkeze bağlı Sarıkaya, Üçbaş, Çimenkuyu, Güçler, Güldere, Paşabağ, Başharman, Akpınar, Gülkaya köylerini ziyaret ettiler.

Seçim çalışmaları kapsamında Karaman mekeze bağlı köylere ziyaretlerini sürdüren Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, beraberinde AK Parti İl Başkanı Süleyman Atik, İl Genel Meclisi üyeleri Abdullah Bağırgan, Kerim Dereli, Şuayip Önemli ve parti teşkilatına mensup partililer ile yağan aşırı yağmur altında köylere çıkarma yaptı.
 

Ziyaretler sırasında vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan AK Partiller, hükümetin, kisesizlerin kimsesi olduğunu, vatandaşları arasında ayrım yapmadan hak ve hukuk ölçüsü içinde herkese eşit muamele yaptığını söyleyerek hükümetin özellikle sağlık ve sosyal güvenlik konularında yaptığı başarılı çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Vatandaşların dile getirdiği konular hakkında bugün gelinen noktayı izah eden Lütfi Elvan, özellikle yolsuzluk ve yoksullukla mücadelede büyük bir başarı elde edildiğini dile getirdi. Kendilerinden önce yapılan yolsuzluklar ile ülkenin kaynaklarının heba edildiğini ve birilerinin bu paraları yurt dışına kaçırdıklarını söyledi. Ülkemizin bu anlamda çok zaman kaybettiğine, Ak Parti iktidarı ile ülkemizin istikrara kavuştuğuna vurgu yaptı.
 

Sağlık alanında yapılanlara dikkat çeken Lütfi Elvan, kendi dönemlerinde sağlık bütçesini 4 kat artırdıklarını, 2002 yılında 3,9 milyar TL olan Sağlık Bakanlığı bütçesinin 2011 yılında 14 milyar TL ye çıkardıklarını söyledi. SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı ayrımına son verdiklerini ve tüm sağlık kuruluşlarını tek çatı altında topladıklarını belirterek bunun Cumhuriyet tarihimizde bir devrim niteliğinde olduğunu sözlerine ekledi. Hastane kapılarından vatandaşlarımızın geri çevrilmesinine ve rehin tutulmalarına son verdiklerini sözlerine ekledi. Vatandaşlarımızı sağlığından eden sağlıksız bürokrasiyi ortadan kaldırdıklarını, sağlık karneleri yerine TC kimlik numarası ile tüm sağlık hizmetlerinden herkesin yararlanmasının önünü açtıklarını dile getirdi. Aile hekimliği uygulaması ile artık herkesin istediği doktora muayene olabilmesinin önünün açıldığını, köy ve kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın yaşadıkları yere doktorun ve sağlık hizmetlerinin düzenli olarak geldiğini söyledi.Vatandaşın ihtiyacı olan ilaçların fiyatlarında ciddi bir ucuzlama sağlandığı, Sosyal güvenlik kapsamında olan herkesin tüm ilaçlara erişiminin artık mümkün hale geldiği söylendi.
 

Elvan, bugüne kadar ciddi hiçbir yatırımın ve projenin hakkından gelemeyenlerin yapılan hizmetler karşısında dile getirdikleri sözlerinin vatandaşlarımız tarafından dikkate alınmadığının, AK Parti Hükümetinin doğru yolda olduğunun her konuşma ve platformda dile getirildiğinin bilindiğini söyledi.

elvan-1.jpg

elvan-2.jpg

elvan-3.jpg

elvan-4.jpg

 

 

 

 

Bu haber toplam 2008 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ