16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yapı Kredi müşterileri bu habere dikkat!
02 Eylül 2011 Cuma 12:44

Yapı Kredi müşterileri bu habere dikkat!

Eğer Yapı Kredi müşterisiyseniz bu habere dikkat! Bugün bankanızdan yapacağınız hiç bir işlem gerçekleşmeyecek... Nedeni de yaşanan sistem sıkıntısı...

Yapı Kredi Bankasının, "ATM, POS ve İnternet Bankacılığı" sistemi çöküntüye uğradı. Sabah saatlerinden bu yana süren 'sistem hatası' nedeniyle Yapı Kredi müşterileri, bankacılık işlemlerini gerçekleştiremiyor.

Yapı Kredi'de yaşanan sıkıntının dışarıdan yapılan bir müdahale mi, yoksa 'iç sorun' mu olduğu henüz bilinmiyor. Telefon bankacılığını aramak isteyen müşteriler, bir kaç denemeden sonra ancak müşteri temsilcilerine ulaşma fırsatı buluyor.

TELEFON BANKACILIĞINDAN DA İŞLEM YAPILAMIYOR

Ancak müşteri temsilcisine ulaşmak, yapacağınız işlemlerin karşılanacağını alacağınız anlamına gelmiyor. Bankacılık işlemleriyle ilgili aktarmak istediğiniz sorular, müşteri temsilcileri tarafından geri çevriliyor ve sadece yaşanan sıkıntıyla ilgili bilgi verilebiliyor.

SORUN NE ZAMAN GİDERİLECEK BİLİNMİYOR...

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için ulaştığımız Yapı Kredi müşteri temsilcisi, yaşanan sorunun giderilmesi için uğraşıldığını ancak çözüm için net bir saat verilemeyeceğini açıkladı;

"Şu anda gerekli arkadaşlarımız güncelleştirmeleri yapıyor. Konunun dış müdahale mi, yoksa sistem sıkıntısı mı olduğunu henüz bilmiyoruz. Ancak şu anda ne ATM, ne POS cihazları ne de İnternet Bankacılığı sistemimiz aktif değil. Yani müşterilerimiz sorun giderilmeden hiç bir işlem gerçekleştiremeyecek... Yapılan çalışmalar sonrası yaşanan sıkıntı giderilecektir. Ancak ne zaman giderileceğine dair de net bir saat veremiyoruz..."

YAPI KREDİ KARTINIZ BUGÜN KAYBOLDUYSA YA DA ÇALINDIYSA...

Müşteri temsilcisinden gelen bu açıklama yaşanan sistem sıkıntısıyla ilgili akıllarda bir çok soru işareti bırakıyor...

Örneğin;

Bugün banka kartı ya da kredi kartı çalınan müşteriler ne yapacak?
Yaşanan sıkıntı nedeniyle kartların iptali söz konusu olacak mı?
Sistemdeki sıkıntı bir hacker saldırısı mı? Eğer hacker saldırısıysa, müşterilere ait bilgiler çalındı mı?

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ