25 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaz Bilim Okulunun Karaman Sevgisi
13 Temmuz 2011 Çarşamba 12:15

Yaz Bilim Okulunun Karaman Sevgisi

Öğrencilere farklı alanlarda eğitim veren ve öğretirken eğlendiren Yaz Bilim Okulunda, Karaman gezisi yapıldı.

Karaman’da ikamet etmelerine rağmen belki de hiç gitmedikleri yerleri gezme fırsatı bulan Yaz Bilim Okulu öğrencileri Çeşmeli Kilise, Tartan Evi, Hürrem Dayı Evi, Karaman Müzesi gibi yerleri gezerek, Karaman Valiliği’nden görevlendirilmiş rehberin eşliğinde bilgi aldılar.

Yaz Bilim Okuluna devam eden öğrenciler, Karaman’da yeni açılan Kitap Fuarını da ziyaret ettiler. “Fırsat eğitimi” adı verilen öğretim yöntemi kullanılarak Kitap Fuarına götürülen çocuklar, kitapları incelediler, kitap alış verişi yaptılar. Fuardan birbirlerine ve yakınlarına hediye olarak kitap alan çocuklar, Yaz Bilim Okulunda yeniden farklı bir etkinlik içerisinde olmaktan mutlu olduklarını belirttiler.

Karaman gezisinde aynı zamanda Karaman’daki eski yaşam tarzı hakkında da açıklamalar yapıldı. Program kapsamında Tartan Evi’ni gezen çocuklar, Tartan Evi’ndeki duvar işlemelerini, şömineleri, eskiden kullanılan yüklük, ev hamamı gibi ev bölümlerini ilgi ve dikkatle gözlemlediler. Sürekli görevlilere sorular soran ve yeni bilgiler edinen çocuklar, eğlenerek ve gezerek öğrenmenin keyfini yaşadılar.

22 Temmuza kadar devam edecek okulda sportif faaliyetlerden sağlık eğitimine, Türkçe eğitiminden bilimsel aktivitelere kadar geniş bir yelpazede verilecek eğitimlerle öğrencilerin kendi ilgi alanlarını keşfetmelerine olanak sağlanıyor. karaman-sevgisi-1.jpg

karaman-sevgisi-2.jpg

karaman-sevgisi-3.jpg

karaman-sevgisi-4.jpg

karaman-sevgisi-5.jpg

karaman-sevgisi-6.jpg

karaman-sevgisi-7.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 3139 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ