25 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeraltı Otoparkının Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi
14 Mayıs 2011 Cumartesi 16:30

Yeraltı Otoparkının Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

734. Türk Dil Bayramı Etkinlikler için Karaman’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Sn. Ömer DİNÇER Yeraltı Otoparkının Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

734. Türk Dil Bayramı Etkinlikler için Karaman’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Sn. Ömer DİNÇER Karaman Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesinde yaptırılacak olan 500 araçlık yer altı otoparkı ve yeşil park alanın temel atma törenine katıldı.

13 Mayıs 2011 Cuma günü saat 14:30’da gerçekleştirilen temel atma törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Sn. Ömer DİNÇER, Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Karaman Milletvekilleri Mevlüt AKGÜN ve Lütfi ELVAN, Belediye Başkanı Dr. Kamil UĞURLU, İl Emniyet Müdürü Lütfü SÖNMEZ ve vatandaşlar katıldılar.

Belediye Başkanı Dr. Kamil UĞURLU tarafından yapılan açılışın konuşmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Sn. Ömer DİNÇER burada yaptığı konuşmada : “ Karaman için önemsediğimiz projeler bir bir gerçekleştirilmeye başlandı. Hakikaten Belediye Başkanımızın ve Valimizin gayretleriyle daha hızlı bir şekilde projeleri uygulamaya koyma fırsatı ortaya çıkmaya başlıyor. Ben Valimize ve Belediye başkanımıza hem projelerin oluşması aşamasında, hem uygulamaya geçiş sürecinde yaptıkları katkılar için teşekkür ediyorum. Bu açıdan buradaki çalışmaların her birisinin ayrı ayrı değeri ve önemi var. Ama şunu söylemek lazım. Bizim Karamanımız sessiz sedasız ve çok fazla işi abartmadan, pazarlamasını yapmadan Türkiye’de ciddi bir ekonomik potansiyele sahip bir şehrimizdir. Türkiye ekonomisi içerisinde biliyorsunuz bazen 15., bazen 17.sırada oluyor ama her halükarda Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında yer alıyor. Ekonomik potansiyelinin çok güçlü olması aynı zamanda ulusal veya uluslararası alanda yine çok güçlü bir rol oynadığını da göstermiyor. Çünkü çok güçlü bir alt yapınız yoksa uluslararası alanda sahip olduğunuz misyonu iyi tanımlamamışsanız, buraya getirdiğinizde misafir edeceğiniz otelleriniz yoksa, çok iyi restoranlarınız bulunmuyor ise oto parklarınız tamamlanmamış ise o zaman sizin kendinizi ulusal veya uluslararası alanda gösterme şansını da az buluyorsunuz.

Bu açıdan bu tip projelerin parkların, otoparkların, yolların, şehirle ilgili yeşil alanların genişletilmesinin gerçekten önemi büyüktür. Bu açıdan bakıldığında Karaman’ı gerçekten geleceğe taşımak istiyorsak bu tip projelere çok fazla önem vermemiz ve hızla da bu projeleri gerçekleştirmemiz gerekiyor. Ben şuna inanıyorum bizim 2003,2004,20005 yılında çıkardığımız Belediye Kanunuyla bir belediye başkanı, bir vali ve o kentin milletvekilleri eğer el ele verirlerse beş yıllık süre içerisinde o şehri baştan sona yeniden ayağa kaldırabilirler. Öylesine hukuki yetkileri ve güçleri var. Biz de zaten Ankara’dan onlara her türlü desteği vermeye çok açık bir şekilde söz vermiştirk. Eğer onlar Karaman için bir şey yaparlarsa bizde onlara minnet duyarız. Bizim iyi bir şehirden bahsetmemiz gerekiyorsa yoluyla, yeşil alanıyla ,kullanım suyuyla, içme suyuyla otoparklarıyla, yatak kapasiteleriyle, sağlık hizmetleriyle uluslararası standartları yakalamış bir şehir kuramaya ihtiyacımız var. O şehir içinde mutlaka bizim bu standartlarla aramızdaki mesafeyi ölçecek ve bu doğrultuda proje hazırlayacak bir belediye başkanımıza, bir valimizde ihtiyacımız var. Ben şimdi görüyorum ki onlar birbirlerine sırt sırta vermişler, milletvekillerimizle beraber bütünlük içinde çalışıyorlar. Bizde bundan doğrusu güç ve destek alıyoruz Ve inanıyoruz ki bu birliktelik aslında bir sinerji yaratacak belki tek tek yapacağımız işlerin hepsini bütün olarak daha fazlasıyla yapma imkanımız olacaktır. Ben bu hizmetin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum .”dedi.

Protokol konuşmalarını ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer DİNÇER ve Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN tarafından 500 araç kapasitesine sahip olacak olan otoparkın temeli atıldı.

otopark-1.jpg

otopark-2.jpg

otopark-3.jpg

otopark-4.jpg

 

Bu haber toplam 811 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ