19 Nisan 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeşim Koçak Kimdir?
22 Mayıs 2011 Pazar 03:56

Yeşim Koçak Kimdir?

Aslen Karaman Merkeze bağlı (Çoğlu köyünden, Annesi Karacaören Köyünden)

Belçika’da Türk Işçi ailesi çocuğu , liseden sonra Charleroi Europe Yüksek Okulu sosyal hizmet uzmanlığı bölümünden mezun oldu, 2000 yılından itibaren sosyal serviste görevli , Şu anda ise Brüksel Polis Akedemisinde Sosyal Hizmet uzmanı olarak çalıştığını belirten Brüksel Parlamentosu milletvekili adayı oldu.

Karamanlı gurbetçi ailenin kızı, Yeşim Koçak şansını yeni kurulan Pro Bruxsel partisinde deniyor. İçine kapanık bir toplum olmaktan çıkmamız gerektiğini düşünen Koçak’ 7 Haziran 2009 tarihinde yapılacak seçimlerde Karamanlı hemşehrilerinden destek bekliyor.

Brüksel Parlamentosu milletvekili adayı Yeşim Koçak gazetelere yaptığı açıklamada;

‘’Brüksel’de, yaşayan Türk toplumu ve gençleri, olması gerektiği noktada degiller. Buna ulaşabilmenin yolu egitimden geçiyor.

Üniversite ve yüksek okuldan mezun olan gençlerimizin sayısı çok az, bu da bizim en büyük eksikliğimiz. Bunedenle ilk hedef eğitimdir. Bu hedefe ulaşabilmek tek başımıza olmuyor ve olmaz! Kabuğumuzdan çıkmamız ,Brüksel’de yaşayan tüm toplumlarla, gençlerle, hep beraber birlik olarak çalışmamız gerekiyor. Ancak böyle yaparsak değişiklik getirebiliriz ve ilerleyebiliz.Bu konuda Pro Bruxsel partisi düşüncelerimi paylaşıyor.

Pro Bruxsel konuştukları dillerden, inançlarından, etnik kökenlerinden, ayırt etmeden ve dışlamadan, bütün Brüksellileri savunmayı hedefleyen bir partidir.Bir de, toplumun, sistemin unuttuğu, yeterince değer vermediği, engelli (fiziksel, zihinsel), insanları yasal haklarını, onlara yönelik ayrımcılığı kaldırmak için bir yol açılmalı. Ailelerine destek olmaya sosyal hakları konusunda bilgi vermeye ve savunmaya devam edeceğim.

Parlamentoda Türk halkının ve tüm Brükselin, toplumun sesi olacağıma , sorunlarına yardımcı olacağıma ve halklarını savunacağıma inanabilirsiniz. Bunun için Özellikle Karamanlı hemşehrilerimin desteğine ve güvenine ihtiyacım var.’’ demişti

Bu haber toplam 9703 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ